BAŞLIKLAR

1-BİRDEN FAZLA CLASH OF CLANS KÖYÜ GELİŞTİRMEK VE CLASH OF CLANSTAN PARA KAZANMAK

2-Supercell ID iptal ettirmek için gereken YAZI / METiN

3-Clash of Clans ve Clash Royale NEDEN KÖY ÇALDIRIRIZ? ve ÇALINAN KÖYLERİ NASIL GERİ ALIRIZ?

CLASHoFCLANS Birden fazla hesap kasmak ve Clash of Clanstan para kazanmak

(Yazı çok uzun. Okumaya üşendim    En iyisi videosunu izlemek için buraya tıklayayım)

Merhaba arkadaşlar.

Bu yazımda sizlere:
-Clash Of Clansta birden fazla köy nasıl kasılır?
-Bir tane köyü geliştirmek varken, neden onlarca hesap kasılır?
-Bu köyleri kasarken ne gibi olumsuzluklarla karşılaşılır
-Ve en önemlisi Clash Of Clans köylerimizi nasıl paraya çeviririz? onu anlatacağım.

Çoğu Clash Of Clans oyuncusunun onlarca hesabı bulunmaktadır ve çoğunun köyleri efsane ligdedir. Köy isimleri genelde aynıdır.Bildiğiniz gibi bir tene Clash Of Clans köyünü geliştirmek aylar hatta yıllar almaktadır. Askerleri, savunmaları, binaları ve duvarları geliştirmek ciddi bir emek ve sabır ister. Peki bu insanlar sadece bir köyü geliştirmenin yıllar aldığı bu oyunda onlarca köyü nasıl geliştirmektedirler ve maksatları nedir?

Eğer bu insanların a-sosyal varkılar olduklarını ve yemeyip içmeyip 24 saat oyun başında olduklarını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Benim toplamda 50 tane köyüm var. Bunların çoğu kendi klanımda. Şimdi küçük bir matematik hesabı yapalım. Bakalım 50 hesabı kasmak günde kaç saatime mal oluyor?

İlk köyüme girdim. Biriken ganimetlerimi toplayıp geliştirilmesi gereken herhangi bir savunmam var mı yok mu kontrol ettim. Ganimet toplamak veya kupa kasmak için savaş yaptım. İnşaatçı köyüme hızlıca el attım. Benim için değerli olan bu hayatımın ortalama 10 dakikasını oyunda geçirdim. Ama geriye geliştirmem gereken 49 tane daha köyüm var. Ve tek tek hepsine girip kontrollerini ve savaşlarımı yapmam gerek. Aksi halde 50 köyüm nasıl gelişebilir ki?

En iyimser olarak bir köyde 10 dakika geçirdiğimizi düşünelim. Bütün köylerimizi kasmak için toplamda 500 dakika harcadık. Yani günümün 7 saatini oyunda geçirdim. Bu arada klan oyunlarını ve klan savaşlarını yapmadım.Peki 7 saat sonunda 50 köyümde gelişti mi? Tabiki hayır. Sadece ufak tefek tecrübe puanları aldım o kadar. Dünya'nın en işsiz adamı da olsam, en a-sosyal adamı da olsam, hayatımı bu köylerin gelişmesine adamış da olsam ben bu köyleri geliştiremem. Birde klan svaaşı yapıp klanımın levelini üstelere taşımam gerek.

50 köyümle Klan Savaşı yapmam 5'er dakikadan 250 dakikamı aldı. Yani 4 saat 10 dakikamı klan savaşlarında geçirdim. Klan savaşları + 50 köyümün kontrolü 12,5 saatime mal oldu.Peki bu insanlar bu köyleri nasıl geliştiriyorlar? Dünya'nın en meşhur Clash Of Clans oyuncusuna bakalım.Ahmed Al Attar

Ahmed Al Attar'ın 50'den fazla köyü var ve hepsi son seviye köyler. Ahmed Al Attar Birleşik Arap Emirlikleri'nden petrol zengini bir clash oyuncusu. Parasına acımıyor ve köylerine deli gibi yatırım yapıyor. Bana bu oyunda en çok sorulan soru hep "Amacın Ne?" oldu. Aynı soruyu şimdi ben Ahmed Al Attar'a soruyorum: "AMACIN NE?"

Evet! Eğer sizler de köylerinizi hemen geliştirmek istiyorsanız ve milyar dolarlarınız varsa, Ahmed Al Attar'ın yaptığını yapın oyuna para yatırın. En azından ayda 375 saat oyunda kalma derdinden kurtulursunuz. "Oyuna milyar dolarları bırak, 1 TL bile yatırmam. Başka türlü köylerimi geliştirmek istiyorum" diyorsanız eğer, diğer yöntemlere bakalım.

(Hesapları güvene almakla başlayalım işe)

Ben 50 tane hesap açtığım zaman öncelikle köylerimin çalınma ihtimaline karşı gmailden iki adımlı doğrulamayı etkinleştirdim. İki adımlı doğrulama google'ın hesaplarınızın çalınmasına karşı geliştirdiği en güvenilir özellik. Mesela bir Clash of Clans köyünü kasması için birine verdiniz. Verirken de doğal olarak gmail kullanıcı adınızı ve şifrenizide veriyorsunuz ve köyünüzü verdiğiniz kişi sizin kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza girip köyünüzü kasıyor. Eğer bu kişi şeytana uyup sizin şifrenizi değiştirmek isterse burada devreye iki adımlı doğrulama giriyor ve telefonunuza şifre değişikliği ile ilgili bir mesaj geliyor. Siz onaylamadığınız sürece kimse sizden habersiz şifrenizi değişemiyor. Googleın 2 Adımlı Doğrulaması hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz burayı tıklayın

Ben Supercell ID güncellemesi gelene kadar lider köyüm dahil tüm hesaplarımı başkalarına kastırdım. Bu kişiler, dostlar, komşular, mahalle arkadaşları ya da oyundan tanışıp güvendiğim insanlar oldular.Köylerimi geliştirsinler diye verdiğim kişilerin çoğu ile ciddi güven sorunları yaşadım.
(1) Güvenip kullanıcı adı ve şifrenizi verdiğiniz kişiler bu bilgileri 3. kişilere satabiliyorlar. Bu durumda köy satın aldığını sanan kişi madur duruma düşüyor. Köyü alan kişi hesabı uzerine geçirmek için şifreyi değiştirmek istiyor ve 2 adımlı doğrulamadan dolayı bunu başaramıyor. Supercell herzaman oyuncularını madur olmasınlar diye ikaz ediyor. Özellikle Supercell ID güncellemesi ile madur olanların sayıları artmış durumda.

(2) Sizin köyünüzü kasan kişi bazen küresele girip kendini sizmiş gibi tanıtabiliyor. İnsanlarla hadlerini bilmez şekilde küfürleşebiliyorlar, dini ve siyasi konularda rahat rahat tartışabiliyorlar. Nasıl olsa kimlikleri gizli olduğu için ve sizin hesaplarınızla oynadığı için sizi zam altında bırakabiliyorlar.

(3) Klanda herkese yardımcı liderlik vermeyin. Yardımcı Liderlik vereceğiniz kişi sayısı ikiyi geçmesin hatta mümkünse bir yardımcı lider yeterlidir. Aksi halde yardımcı liderler sizden habersiz klandaki üye ve büyükleri klandan atabiliyorlar, sizin klanı lekelemek, kötülemek için klan açıklamanızı sizden habersiz değiştirebiliyorlar. Köylerinizin ismi aynı ise (bknz: "JAMES'S WORLD) bunu kimin yaptığını asla bilemiyor ve klandaki aynı isimdeki diğer oyuncuları zan altında bırakabiliyorlar.

Ben Supercell ID geldikten sonra hesaplarımı başkalarına kastırmayı bıraktırıp köylerimi geri aldım. Artık köylerimi ne başkalarına kastırıyorum ne de kendim kasıyorum. Zaten deminki matematik hesabımıza göre köylerimi kasmak için ayıracak zamanım da yok. Aynı şekilde sizler de tek başınıza onlarca köy geliştirmek için uğraşmayın. Çünkü oyuna para yatırmadığınız sürece köyleriniz gelişmeyecektir. Bunun yerine bir tane köyünüzü geliştirmek için günde 10 dakikanızı oyuna ayırın ve günlük hayatınızdaki sosyal çevreden asla kopmayın.

Peki gelelim oyundan nasıl para kazanırız kısmına...

Köylerinizi ve klanınızı satarak para kazanmaya çalışmanın riskleri herzaman olacaktır. Aynı şekilde para yatırarark gelişmiş bir köy veya klan almanında riskleri vardır. Dolandırıcılık olayları her yerde karşımıza çıkmaktadır. Ben bu oyundan nasıl para kazanıyorum ona bakalım.

Clashtuberlar yıllardır klanımın reklamını yaptığı için, klanım dünya çapında bir üne kavuşmuş durumda. (Klanımı çeken tüm Dünya ve Türkiye youtuberlarına burdan ulaşabilirsiniz.) Bende bu durumu fırsata çevirmeye karar verip klanımın web sayfasını(www.jamesworld007.com) açmaya karar verdim. Web sayfama hergün Dünya üzerinden binlerce ziyeretçi gelmekte. Google ile yaptığım Google Adsense anlaşması sayesinde web sayfama reklamlar alarak yan gelir elde etmekteyim. Sizlerde klanınızın web sayfasını açıp, klan açıklamanızda web sayfanızın reklamını yapıp sayfanıza üdnya üzerinden insanları çekebilirsiniz. Unutumayın bir klan web sayfası klanınızı daha özel daha farklı kılacak ve hem oyun oynayıp hem de yan gelir elde etmeye başlayacaksınız. Klanınızın web sayfasına reklam almanın, köy alıp satmaktan daha güvenli ve daha etkili bir yol olduğunu unutmayın.

Hepinize bol ganimetli günler dilerim.

Çalınan Clash Of Clans Köylerinizi çaldırma nedenlerimiz ve Çalınan Köyleri Nasıl Geri Alırız?

(Yazı çok uzun. Okumaya üşendim    En iyisi videosunu izlemek için buraya tıklayayım)

Merhaba Arkadaşlar;

Bu yazımda sizlere,
-Clash Of Clans'ta neden hesaplarımızı çaldırırız?
-Çaldırdığımız Clash of Clans hesaplarını nasıl kurtarırız?
-Supercell ID' ye bağladığımız hesaplarımızın Supercell ID'lerini nasıl iptal ederiz konularını inceleyeceğiz.
Aynı zamanda köylerimizi çaldırıp, Supercell'den yardım istediğimiz zaman, Supercell'in bize sorduğu ve hafızalarımızın sınırlarını zorlayan Supercell'in o Süper sorularına nasıl cevap veririz, ona bakacağız.
Ama önce problemin kaynağına inip, "Köylerimizi neden çaldırıyoruz?" sorusunun cevaplarına bakalım.

Clash Of Clans'ı güzel kılan şey, aylarca, yıllarca emek vererek geliştirdiğimiz köylerinizin yanısıra oyun içinde "dostluklar, ilişkiler, arkadaşlıklar kurduğunuz klanlardır.
Klandakiler artık ikinci aileniz olmuştur. Arkadaş ortamında konuşamadıklarınızı, aile içi sorunlarınızı klan arkadaşlarınızla konuşursunuz.
Çoğu klan oyuncuları normal sosyal yaşamlarında da etkinlikler yaparlar. Sinema, tiyatro, piknik ya da yemek etkinliklerinde buluşur, klan sorunlarını, planlarını, stratejilerini yüzyüze konuşurlar.
İşte böyle bir ortamda kurulan arkadaşlıklarda, insanların birbirlerine olan güvenleri had safhadadır. Birbirlerine o kadar güvenirler ki, birbirlerinin hesaplarını kasarlar, birbirlerinin şifrelerini bilirler.
Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir.

-Ya yaşam boyu bir dost
-Ya hayat boyu bir ders

Bu oyunda da dost kazananlardan çok hayat boyu bir ders çıkaranların sayısı oldukça fazladır. Benim size tavsiyem; kimseye, size ihanet etmelerine izin verecek kadar güvenmeyin.

Bu anlattıklarım Supercell ID güncellemesi gelmeden önceki, hesapları kaybetme nedenimizdi (Güven). Supercell ID geldikten sonra ise, Neden hesap çaldırmalar arttı ona bakalım.Burada devreye saflığımız giriyor. Saf olmayı aptallık olarak düşünmeyin. Saf olmak temiz olmaktır. Senin kalbinde ne varsa diğerlerini de aynı sanırsın. Sen kimseye kötülük düşünmüyorsan, Allah korkusunu ve sevgisini yüreğinin derinliklerinde taşıyorsan, sen safsın arkadaş.
Saf insan asla aptal değildir. Yalan dolan bilmediğinden karşısındakinin yalanlarına inanmayı tercih eder. Yalanlarla yüzleştiğinde ise şok geçirir.
Siz siz olun
-Oyunu bırakıyorum hesap isteyen var mı?
-Askere gidiyorum köy isteyen var mı?
diyen emek hırsızlarından uzak durun. Kimse kimseye durduk yere emeğini vermez. Her gün aynı yemeği yiyin, gerekiyorsa kuru ekmek yiyin ama asla kul hakkı yemeyin.
Evet şimdi çalınan hesaplarımızı kurtaralım.
Öncelikle Clash Of Clans'ın yapımcı şirketi Supercell' den yardım isteyeceğiz.
Bunun için oyuna girin
-Ayarlar
-Yardım ve Destek
-Kayıp Köy
-Köyümü kaybettim, nasıl geri alırım?
-Bize Ulaşın' ı tıklayıp
-Köyünüzün adı ve varsa klan adı
-Belediye bina seviyesi
-TP seviyesi
ve köyünüzü nasıl kaybettiğinizi yazın.Kırmızı yerleri kendinize göre değişirsiniz.

Merhaba Şef;
197 Level Tecrübe Puanli ve 12 Level Köy Binası olan ve "NİL'İN KLANI" isimli Klanda bulunan "NiL KRALİÇE" isimli köyümü çaldırdım.
Bana bedava köy vereceğini söyleyen biri, benimde boşluğum ve dikkatsizliğimi fırsat bilip köyümü kendi mail hesabı üzerine geçirdi.
Bu tarz haksızlıkların önüne geçmeniz ve oyunun açığı olan bu durumları en kısa zamanda düzeltmeniz dileğiyle.

Kısa sürede , oyun içinde supercell size ulaşacak ve o mükemmel sorularını soracak. (Köyümü çaldırdım nasıl oyundan içinde sorularını görürüm demeyin. Bu dediklerimizi yeni bir köy açıp ordan yapıyoruz demeyi unuttum.  )
Evet sorular ciddi bir hafıza gerektiriyo ama korkmayın hepsine tek tek cevap vereceğiz.
Bizi zorlayacak soru ile başlayalım."Köyü ne zaman nerede oluşturdunuz?"
-www.google.com a giriş yapın
-Sağ üstte ayarlara giriş yapın (9 tane küçük kare 3'erli ustuste dizilmiş)
-Hesap
-Hesaba erişim olan uygulamalar
-Uygulamaları yönet
-Google ile oturum açma başlığınını altında Clash Of Clans' a tıklayın
Artık köyünüzü oluşturma tarihinizi biliyorsunuz. Gelelim diğer soruya

"Köyü ne zaman nerede oluşturdunuz?"
Çaldırdığınız hesapla en son hangi cihazı (ve model no) kullandınız?
-www.google.com a giriş yapın
-Sağ üstte ayarlara giriş yapın (9 tane küçük kare 3'erli ustuste dizilmiş)
-Hesap
-Cihaz etkinliği ve güvenlik etkinlikleri
-Cihazları incele
Artık bugüne kadar hangi cihazlarla hangi tarihleride oyuna giriş yaptığınızı görebilirsiniz.

"Değerli taş satın aldıysanız bize görüntüsünü yollayın"
-Google playe giriş yapın (Hesabınızla)
-Ayarlar
-Hesap
-Sipariş geçmişi
Artık taş siparişleriniz karşınızda

Zor olan soruları cevapladık diğerleri kolay sorular yazmama gerek yok. Bütün bilgileri doldurup Supercell'e yollayın ve Supercell' den gelecek güzel haberi bekleyin.

Peki ya google hesabımız yok ve bu bilgilerin hiçbirine ulaşamıyoruz. Eğer hesabınızı çalan kişinin telefon numarasını biliyorsanız, blöf yapmaktan çaremiz kalmadı. Bir büyüğünüzden yardım isteyeceğiz çünkü bu blöfte sesi olgun biri lazım. Hesabınızı çalan kişiyi avukat gibi aramaktan başka çare kalmıyor. Bu işe yararmı diye soracak olursanız, 2 sene önce çalınan bir köyümü bu şekilde geri almak zorunda kalmıştım. Avukat gibi neler söyleyeceğinizi videomda paylaştım.

Evet gelelim Supercell ID' nizi silmeye.
Oyuna girin
-Ayarlar
-Yardım ve Destek
-Kayıp Köy
-Köyümü kaybettim, nasıl geri alırım?
-Bize Ulaşın' ı tıklayıp aşağıdaki Örnek Supercell ID İptal Etme Yazısını kopyalayıp gönderin.
Umarım bu bilgiler Clash Of Clans' a emek vermiş tüm Clash oyuncularına faydalı olur.
Hepinize bol ganimetli günler dilerim.


Örnek Supercell ID İptal Etme Yazısı

"Merhaba Şef;

Uzun zamandır Supercell ID ile oyuna bağlanmaktayım. Fakat Supercell ID ile hesaplarını çaldıran kişilerin çok fazla olması, beni ciddi anlamda tedirgin etmekte.
Oyuna artık Supercell ID ile bağlanmak istemiyor ve gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim